DÍKY VAŠEMU NÁKUPU POMÁHÁME

HLAVNÍ MYŠLENKOU GALERIE RATOLEST JE „UMĚNÍ(M) POMÁHAT“

– tedy prostřednictvím prodeje a pronájmu uměleckých děl podporovat děti, mladé lidi a celé rodiny z programů organizace Ratolest Brno.

Veškerý výtěžek galerie jde právě na činnost této neziskové organizace, která již od roku 1995 funguje v Brně a jeho nejbližším okolí a poskytuje dětem, mladým lidem i celým rodinám v obtížné životní situaci sociální a preventivní služby.

PÁR ČÍSEL Z GALERIE RATOLEST …

0
prodaných děl
0
korun pro Ratolest Brno
0
zapojených umělců
0
výstav

NEJSOU TO ALE JEN ČÍSLA, JSOU TO LIDSKÉ PŘÍBĚHY!

PŘÍBĚH BÁRY A PEPÍKA

Bára (9 let) a Pepík (6 let) žili pouze se svým otcem poté, co je jejich máma opustila. Otec propadl alkoholismu a nezvládl se o své děti dostatečně starat. Sourozenci byli proto z rodiny odebráni a umístěni v dětském domově.

Otec se sám obrátil o pomoc na organizaci Ratolest Brno. Sociální pracovnice organizace s dětmi i jejich tátou našli cíl společné práce – vytvořit doma bezpečné prostředí, do kterého se budou moci Bára s Pepíkem vrátit. 

V mezičase rodině pomáhaly zůstat v kontaktu a také organizovaly společné schůzky otce i dětí se sítí odborníků. Díky pomoci Ratolesti Brno táta Báry a Pepíka začal docházet do služby, která mu pomohla zvládnout jeho problém s alkoholem.

Barča s Pepíkem se nyní mohou za tátou vrátit a bezpečně vyrůstat ve své rodině.

PŘÍBĚH JULIE

Julie (20 let) se potýkala s depresemi a úzkostmi a problémy se vztahy v rodině a s přáteli. O službách Ratolesti Brno se dozvěděla na internetu a rozhodla se navštívit nízkoprahový klub Likusák v Brně-Líšni. 

Pracovnice a pracovníci klubu jí pomohli s tím, jak lépe komunikovat s tátou a mámou, která žije s podobnými psychickými obtížemi. Také ji propojili s pedagogicko-psychologickou poradnou pro nastavení individuálního vzdělávacího plánu. 

Od doby, kdy Julie začala spolupracovat s Ratolestí Brno jsou si s mámou oporou ve svých zkušenostech s duševním onemocněním, s otcem komunikuje o svých potřebách a podařilo se jí dostat se na vysněnou uměleckou vysokou školu.

PŘÍBĚH PATRIKA

Patrik (12 let) začal spolupracovat s Ratolestí Brno na popud Orgánu sociálně-právní ochrany dítěte kvůli domácím krádežím matce. Na začátku spolupráce byly vztahy v jeho rodině rozvrácené a jeho matka otevřeně říkala, že Patrik je špatný a že by ho někdy ani nechtěla. Patrik navíc vyrušoval ve vyučování a neplnil úkoly, kvůli čemuž mu hrozilo nedokončení ročníku.

Pracovnice a pracovníci Ratolesti Brno podpořili Patrika v komunikaci s mámou prostřednictvím tzv. rodinných setkání, věnovali se mu i formou individuálních rozhovorů. Během sezení vyplynulo, že by Patrik chtěl trávit víc času se svou mámou, která se vracela z práce pozdě večer, a aby se zmírnily mámou ukládané tresty, které pro něj byly demotivující. 

Vztah a komunikace Patrika s mámou se zlepšily a podařilo se zmenšit negativní dopad trestů na Patrika, který se díky tomu mohl začít více soustředit na školu a úspěšně dokončil ročník.

POMOZTE DALŠÍM DĚTEM NAJÍT JEJICH PŘÍBĚH SE ŠŤASTNÝM KONCEM

Každý rok Ratolest Brno pomůže více než 500 dětem, mladým lidem a členům jejich rodiny žít bezpečnější a spokojenější život. Pomozte nám v poskytování těch nejkvalitnějších služeb a to pro všechny bez rozdílu.

ZJISTĚTE VÍC O ČINNOSTI RATOLESTI BRNO

Pokud vás zajímá, co přesně dělá tato nestátní nezisková organizace založená v roce 1995, podívejte se na její webové stránky níže.