Galerie Ratolest opět v „šalině“

Stalo se to již pěknou tradicí. Galerijní tramvaj, charitativní projekt Dopravního podniku města Brna, nám i letos propůjčila své prostory.

Během celého prosince budou moci cestující tramvaje č. 1033 obdivovat reprodukce prodejních uměleckých děl umělců a umělkyň, kteří podpořili myšlenku „umění(m) pomáhat”. Výtěžek z prodeje těchto děl totiž putuje do naší Ratolesti Brno a pomůže dofinancovat její práci s dětmi, mladými lidmi a celými rodinami, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.

Vernisáž neproběhne

Plánovaná vernisáž výstavy, která se měla uskutečnit přímo v tramvaji na odstavené koleji na Komenského náměstí, vzhledem k epidemiologické situaci neproběhne. „Věříme, že cestující využijí virtuální cestu a zájem o díla, která pomáhají, bude i tak velký. Zároveň doufáme, že instalace obrazů od talentovaných umělkyň a umělců v prostorách tramvaje Brňany v předvánočním čase potěší, odvede na chvíli od každodenního shonu a naladí je na svátky klidu a pohody,” říká nová koordinátorka Galerie Ratolest, Magdaléna Škapová.

Galerie Ratolest třída Kpt. Jaroše 7b magdalena.skapova@ratolest.cz 731 500 050
RATOLEST BRNO, z.s. 602 00 Brno