Eyer Libor

“Svět vnímáme každý po svém. Pro jednoho je děsivý, neutěšený a studený, pro druhého zalitý sluncem a nikdy nekončícím večírkem. Prostřednictvím maleb bych Vás rád pozval do toho svého…

Už ani vlastně nevím, jak a kdy k tomu došlo a co bylo spouštěčem mojí “umělecké dráhy”, ale to není podstatné. Vše důležité se odehrává právě TEĎ, vteřinu po vteřině. Moje TEĎ se sune společně se mnou ještě potemnělým ránem, kdy se celý můj svět vměstnává do malé garáže – líhně mých obrazů a také místa, kde zapomínám na složenky, bolavá kolena a záda, zedničinu, který mě živí, světový hladomor i zkyslé mléko v lednici a uzavírám se ve světě, který jednoduše miluji.

Až děsivě automaticky a bezmyšlenkovitě hadím plátno na stojen a nechávám řádit všechny špachtle, štětce a barvy, dokud se přede mnou nezjeví střípek mého světa, mého já TEĎ. Zapálím si cigaretu a zírám na něj. Celou dobu byl mojí součástí, ale teprve před několika okamžiky se zhmotnil. Po třetí cigaretě přichází moje žena a ještě rozespalá začne vyprávět, co ve střípku vidí. Skoro nikdy se neshodneme, ale právě v tom spatřuji kouzlo umění. Tu nekonečnou příležitost pro fantazii. Svým obrazům nedávám jména záměrně, nechci vnucovat své představy ostatním, nechci je někam vést nebo dokonce vysvětlovat, chci jen působit, to mi bohatě stačí.”

Libor Eyer

Výstavy: 

Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
download udemy paid course for free
download intex firmware
Free Download WordPress Themes
download udemy paid course for free

Galerie Ratolest třída Kpt. Jaroše 7b andrej.bona@ratolest.cz 731 500 050
RATOLEST BRNO, z.s. 602 00 Brno